четвер, 28 липня 2016 р.

Коллоді - містечко застиглого часу

Що першим спадає вам на думку коли ви чуєте Коллоді? Звичайно ж Піноккіо, автор знаменитої казки про дерев'яного хлопчика Карло Коллоді. Але це не тільки письменник, але ще й містечко в регіоні Тоскана, з якого походила мати письменника, і в якому маленький Карло Лоренціні проводив в дитинстві багато часу і так воно йому запам'яталось, що коли виріс вирішив собы взяти такий письменницький псевдонім.
Ну, або ви любите читати про подорожі, і натрапляли на згадку про нього в статтях типу "5-10-15 чудесних маленьких містечок Італії, про які ви не знаєте". То тепер будете знати.

Як добратись в Коллоді?

Чудового літнього дня, вирішив я, що варто з'їздити в Коллоді, тим більше, перебуваючи у Флоренції, що зовсім близько. Усі згадки в інтернеті про те, як туди добратись писались, або на авто, або до станції Пеша, а звідти на автобусі в Коллоді, здається все просто, і от я вже сиджу в регіональному поїзді до Пеші, з Флоренції він іде десь 50 хвилин. виходжу на вокзалі, і що ж я бачу? Немає ніде ніяких автобусів, і навіть згадки про них (справедливості ради треба сказати, що потім я таки зупинку побачив, вона при виїзді з Пеші, там і розклад, автобус раз на годину а в обід, раз на 2 години, хоча я, так жодного автобуса за день і не побачив). Ну по GPS глянув відстань невелика 3,5 км всього, пройдусь но я пішки. Єдиною проблемою стала доволі жвава дорога без обочини в основному, тому, коли проїжджала вантажівка приходилось вжиматись в стіну.
Ну і ще звичайно температура, було +32, що трішки заважало насолоджуватись прогулянкою. 


Що подивитись?

Перше на що ви натрапляєте в центрі Коллоді це отакий от доволі дивний пам'ятник з голів Піноккіо.
Та Вілла Гарцоні.
Всередині фантастичний сад, який колись відвідували, Анна Медічі, Наполеон, та ерцгерцог Фердинанд та "Дім метеликів" вхід вартує 13 євро, красивих фотографій в інтернеті море, якщо маєте лишніх 13 євро, то однозначно варто відвідати, в саду дуже красиво, і туристів майже нема, якщо подорожуєте парою, буде дуже романтично.
Я ж пішов далі в саме містечко, воно за віллою починає дертися вгору вузенькою полосою.

Найбільше атмосфери додає повна відсутність людей.




Навкруги, вазоночки, квіточки інколи з будинків долинають голоси, але нікого немає...




На вершині вас чекає чудовий краєвид, Трішки розвалена маленька фортеця і церква.




Там є невеличка площа, багато лавочок і трошки затінку, щоб відпочити після підйому. Ну а далі спуск. До низу я йшов по іншій доріжці, дійшов до отакої от вілли.



Прогулявся навкруги, там стіни, що оточують віллу Гарцоні, та оливкові сади, і лісок невеличкий.

Нагулявшись вдосталь по 33 градусній спеці та пагорбах, саме час зходити до центральної площі, попити пива, з'їсти шматок піци і додому.

Чарівне містечко, яке застигло в середньовіччі, ну і електрику провели ). В Пешу я знову пішов пішки.

понеділок, 18 липня 2016 р.

Виробництво ниток

Трохи дивна тема для блогу про подорожі, але деколи попадаєш і на такі об'єкти, тож якщо вам було цікаво як виробляються нитки то я зможу нарешті задовільнити вашу цікавість.

Спочатку на завод поступає сировина, виглядає отак, бавовна сирець.

Далі вона пресується в отакі от величезні рулони.


Далі поступає на такі от рулони поменьше і звідти на намотувальну машину.

Кінцевий результат:

І відос

середа, 13 квітня 2016 р.

З Києва на Лазуровий берег влітку за 15 євро!

Думаєте це неможливо? А от і можливо. Чудова новина для жителів столиці. 


У компанії Еколайнс розпочався розпродаж квитків на рейс Київ-Берлін за ціною 400 грн, перші 3 квитки на кожному рейсі до 12 червня. Цю акцію можна поєднати з акцією компанії Мегабус, яка їздить з Берліна в Монако, щодня, двічі на день. І перші квитки на кожному рейсі вартують 1 євро+0,5 за бронювання. Опиняємось в червні на Лазуровому побережжі, за смішні гроші.
З Монако ходить масса електричок як в Францію (Ніцца, Кани, Антіб) так і в Італію (Вентимілья, Сан Ремо). Краще поїхати в якесь з цих міст, оскільки ночівля в княхівстві обійдеться вам дорогувато.
Назад повертатись можна так само за 1 євро до Берліна, а з Берліна вже польськимбусом до Жешува чи Варшави а звідти в Україну, або продовжити свою супер подорож з того ж Монако мегабусом у Париж чи Амстердам, а звідти вже Райнейром в Польщу, жителі Києва можуть їхати в Кельн, а звідти Віззейром до Києва.
Цікавих вам подорожей!
Потрібні сайти
ecolines.ua
megabus.com



четвер, 31 березня 2016 р.

Франківськ-Стамбул прямі рейси від кращої авіакомпанії Європи від 76 євро в дві сторони!!!



Не так давно компанія Turkish Airlines (визнана кращою авіакомпанією Європи) розпочала польоти з Івано-Франківська і ви все ще можете придбати квитки в Стамбул за чудовою ціною 76 євро!


середа, 9 березня 2016 р.

Берлін вабить дешевими квитками! Та інші розпродажі від Ecolines.

Компанія Ecolines знову проводить тиждень знижок. Завдяки цьому сьогодні 9 березня, можемо придбати квитки зі Львова в Берлін та назад (з пересадкою у Варшаві) усього за 28 євро! 



Завтра 10 березня можна буде придбати квитки по знижках в Ригу. А 11 березня в Таллін!
Окрім того, завдяки розпродажу до 14 березня , є чудова нагода придбати квитки з Києва в Таллін столицю Естонії, за 375 грн.


Придбати квитки можна на http://ecolines.ua/uk/
Шукати готелі та хостели можна на booking.com, квартири наwww.airbnb.ru/c/84f472?s=8 (тут вас чекає бонус 18 євро на першу поїздку), або зупинитись можна безкоштовно по каучсерфінгу.
Цікавих вам подорожей!

вівторок, 1 березня 2016 р.

Райнгольд Меcснер: "Я хочу, щоб мене запам'ятали, як альпініста, який зазнав найбільше невдач"


Сьогодні важко знайти когось хто цікавиться туризмом чи альпінізмом і незнає імені людини-легенди  Райнгольда Месснера. Італійця, який першим зійшов на всі 14 восьмитисячників планети. Загалом за його плечима більше 3000 підкорених вершин. Та мало хто знає, що окрім цього, він ще й пішки перетнув Антарктиду, Гренландію, пустелю Такла-Макан в Китаї, досяг Північного та Південного полюсів, пройшов 2000 кілометрів через пустелю Гобі. Написав біля 70 книг, а також стверджує, що двічі бачив Єті. Але мало хто знає, що Меснер міг завершити свою видатну кар'єру так і не почавши, але про все по черзі.

Народився Райнгольд 17 вересня 1944 року в Південному Тіролі (Італія), де з дитинства пристрастився до походів у гори. Завжди вважав, що в походи потрібно ходити з мінімумом спорядження, щоб бути ближче до природи. До 20 років піднявся по більшості складних маршрутів в Доломітах і Західних Альпах, далі були Анди, але потрібні були нові вершини. І весною 1970 Месснер їде у складі міжнародної експедиції, разом із своїм молодшим братом Гюнтером підкорювати свій перший восьмитисячник Нанга-Парбат. Але, все пішло зовсім не так, як хотілось, той похід, став головною трагедією в житті Райнгольда, обидва  альпіністи досягли вершини, але на зворотньому шляху  під лавиною загинув Гюнтер, а сам Месснер через обмороження залишився без 6 пальців на ногах, та без кількох фаланг пальців на руках. Також через цей похід розгорівся великий скандал і судова тяганина, Месснер звинувачував колег по походу, що вони не надали їм з братом належної підтримки та допомоги, а ті у відповідь звинувачували італійця в надмірній самовпевненості і тому, що він залишив Гюнтера.

Але відмовитись від гір Месснер уже не міг. В 1971 він повернувся на Нанга-Парбат у пошуках брата, але так нічого і не знайшов. В 1972 він іде на підкорення Манаслу (8163 м) по ще не відомому маршруті з півдня. Ізнову трагедія напарник Райнгольда - Франц Егер, в тяжких погодних умовах збився з дороги і пішов у неправильному напрямку та замерз.
З 1975 Месснер починає пропагувати для підкорення восьмитисячників свій "альпійський стиль" (сходження від підніжжя гори до вершини штурмом, за максимально короткий термін, не повертаючись в базові табори, та без жодної допомоги зі сторони (кисневих балонів, шерпів та гідів). Разом з Пітером Хаблером вони виходять без кисню на Гашербрум (8080 м).
В 1978 Месснер вперше в історії виходить соло на вершину восьмитисячника, на все той же злощасний Нанга-Парбат. В тому ж році він здійснив перший безкисневий підйом на Еверест, а в 1980 перше соло сходження на Еверест.
Райнгольд Месснер і Пітер Хаблер 1978 рік, перше безкисневе сходження на Еверест


А вже в 1986 році 43-річний Месснер став першою у світі людиною, яка піднялась на всі восьмитисячники планети. Сам же він стверджує, що не прагнув рекордів.
"Рекорди мене не цікавили. У мене були невдачі на тринадцяти восьмитисячниках, і я хочу, щоб мене запам'ятали, як альпініста, який зазнав найбільше невдач. Якщо б я свого часу не потерпів невдачі на Дхаулагірі, Макалу і Лхоцзе, давно б вже загинув. Я люблю виклики, але вмію вчасно відступити. Щоб грамотно оцінювати ситуцію необхідно знати свою межу і визначити її можна, тільки на практиці". Думка громадськості ніколи Месснера не цікавила, він чесно признався, що він проти так званого "героїчного альпінізму" і на підкорених ним вершинах жодних прапорів втановлювати не збирається, тому, що підкорює гори для себе, а не для країни. "Мій носовичок і є моїм стягом", – вікрито заявив він. А на коронне запитання журналістів: "Що ви зробили для суспільства?" – відповідав чесно: "Нічого. Навпаки, я небезпечний для добропорядного, боязливого, та позбавленого фантазії суспільства".
Зараз Месснеру 71 рік, він проживає в середньовічному замку в себе на батьківщині в Південному Тіролі з дружиною, дітьми, та стадом яків ). Створив музей свого імені, а також благодійний фонд, який займається збором сміття в Гімалаях, залишеного недбалими туристами.

субота, 13 лютого 2016 р.

198, або як у мене закінчились країни

Саме з такою назвою вийшла книга Гуннара Гарфорса норвежця, який потрапив у книгу рекордів Гіннеса, як наймолодший мандрівник-любитель (мається на увазі, що мандри не є його спеціальністю, і подорожував він не звільняючись з роботи), який відвідав усі країни.

Підкорювач рекордів

Гарфорс став відомим у всьому світі вже у 2012, коли відвідав 5 країн на 5-ти континентах за один день, рекорд був встановлений на пару з Адріаном Беттервотером з Великобританії, в травні 2013 він відвідав останню зі 198 країн, і попав в книгу рекордів, як наймолодший мандрівник-любитель, який відвідав всі країни. А в 2014 році Гуннар з компанією двох друзів побував в 19-ти країнах за добу, це були :  Греція, Болгарія, Косово, Македонія, Сербія, Боснія і Герцеговина, Хорватія, Словенія, Угорщина, Чехія, Словаччина, Австрія, Німеччина, Нідерланди, Бельгія, Люксембург, Франція, Швейцарія і Ліхтенштейн.

Де взяти час?

Зараз Гуннару 40 років і він є президентом International DMB Advancement Group (компанія займається просуванням радіо та телебачення для мобільних телефонів). Першу подорож він здійснив у 17 років, тоді вони з другом відвідали 13 країн Європи. Однак далі пішли навчання та робота. І активно подорожувати Гарфорс розпочав аж у 2008 (в 33 роки), загорівшись ідеєю побувати у всіх країнах світу, вже за перший рік подорожей у норвежця на рахунку було 85 країн.
Як йому вдавалось не звільнятись з роботи? "У нас є п'ять тижнів оплачуваної відпустки, а також  приблизно 2 тижні свят за рік, також вирішувати деякі робочі питання я міг дистанційно"

Де взяти гроші?

Навіть маючи вільний час, залишається, ще питання грошей. Про це мандрівник говорить так: "Багато людей кажуть, що у них немає грошей, але вся справа в тому, щоб правильно розставляти пріорітети і бути відданим справі. Потрібно лише все спланувати. Можна ночувати у когось безкоштовно, використовуючи сайти типу couchsurfing.org, ви отримаєте не тільки безкоштовну ночівлю, а і безкоштовного гіда, а може і хороших друзів."
Одним з основних рецептів вдалих мандрів Гуннар називає посмішку. "Вас можуть раптово запросити на вечірку, чи в гори — згадує він свої поїздки. — Зараз я посміхаюсь набагато частіше, тому, що вірю в те, що це працює."


Як у мене закінчились країни

Звичайно ж після закінчення своїх мандрів норвежець взявся за написання книги в яку зібрав всі свої дорожні замітки, а також радить, як спланувати свою подорож, які місця варто відвідати, що брати в дорогу, та приблизний бюджет.
Про інші путівники норвежець відгукується : " Я ненавиджу їх, тому що вони зазвичай радять людям їхати в одні і ті ж місця, і часто навіть в одному і тому ж порядку, через це сервіс стає гіршим, ціни вищими, а ви будете оточені массою інших туристів. Якщо хочете отрмати унікальні враження, уникайте місць описаних в путівниках"

Ще кілька порад від Гуннара Гарфорса

  • Ви можете подорожувати навіть без відпустки, використовуйте будь-яку можливість, вихідні, чи свята.
  • Мандруйте ТІЛЬКИ з ручною поклажею. Так ви потратите меньше часу та грошей. Подорожуючи без речей ви будете виглядати як місцевий, а не як турист з величезними валізами, який всім заважає. Також ви станете спокійнішим та гнучкішим
  • Використовуйте всі сидячі місця в якості ліжка. Спіть в літаку, автобусі, катері, поїзді — де завгодно. Так ви зекономите на проживанні.
  • Скоріше за все ви будете мандрувати з пересадками. Замість того, щоб сидіти в аеропорту, прогуляйтесь по тій країні в якій ви опинились, можливо, вона сподобається вам навіть більше, ніж та в яку ви летите.
  • Майте 2 паспорти. Багато країн дозволяють це, якщо ви можете доказати, що у вас є в цьому потреба. Це дозволить вам подорожувати з одним паспортом, доки інший очікує на візу.









Божевілля мандрів

Скільки усього країн у світі? 

Дурне запитання, скажете ви, 193, країни члени ООН. Та відповідь буде не зовсім вірною, окрім них, є ще 2 країни постійних спостерігачі при ООН це Ватикан та Палестина, а також 2 країни признані більшістю ООН це Косово і Тайвань, і одна країна з невизначеним статусом Західна Сахара, ітого 198.

 Чарльз Велі у Непалі

Скільки є людей, які відвідали їх всі? 

Насправді досить багато, близько сотні, тому, справжні мандрівники, яким цих країн мало, об'єднались у клуб http://travelerscenturyclub.org, куди приймають тільки тих, хто побував більш ніж у 100 країнах.  По їхніх підрахунках країн аж 317, розділені на 12 регіонів. Ці країни не завжди мають політичну незалежність, чи представництва в ООН. Головні критерії інші - географічна, політична чи етнічна відмінність. Так, наприклад, Аляска вважається країною відмінною від США, Гренландія теж окремою від Данії, Чілі і острів Пасхи, теж двома країнами, а Антарктида - аж дев'ятьма!


Часто підкорення всього списку пов'язане з серйозним ризиком для життя та здоров'я і чималими затратами. Наприклад Кену Зіглеру (Ken Ziegler) для цього потрібно було здійснити 81 круїз, 5 турів в Антарктиду, відправитись на російському атомному криголамі на Північний полюс. В таких країнах, як Китай та індія він був по 9 раз, відвідав всі країни Африки, а деякі по 7-8 раз, але найважче за його словами було потрапити на Британську Індійську територію, де знаходиться американська воєнно-морська база Дієго Гарсія. Туди не ходить жоден транспорт, тому кілька членів клубу скинулись на оренду судна з Сейшельських островів і плили на ньому до бази 5 днів (і 5днів назад).
А інколи всі намагання всерівно стають марними і рекорд не підкорюється. Наприклад віце-президент клубу Кевін Хьюз (Kevin Hughes) 66 днів провів на російському криголамі, який робив круїз навкруги Антарктиди, але через погані погодні умови, йому так і не вдалось висадитись на французьку арктичну станцію. Вона і стала єдиною "країною" де він не побував.

Та коли, назбиралось більше десятка людей, які підкорили всі 317, Чальз Велі (Charles Veley) визнаний книгою рекордів Гіннеса найбільш подорожуючою людиною у світі був з них наймолодшим, він зробив це у 2003 у віці 37 років, а далі створив свій сайт http://mosttraveledpeople.com, щоб об'єднати навколо себе людей з такою ж жагою до пригод, на якому виділив, аж 875 частин, які треба відвідати, щоб вважатись людиною, яка побувала всюди, в нього входять, навіть, дуже віддалені і дрібні острови, на які інколи майже неможливо висадитись. Цього списку і звання, людини, яка побувала всюди, не добився поки що ніхто.
Чарльз Велі на Південному полюсі

На нашій планеті є ще багато незвіданих, або майже не звіданих місць, та люди, які хочуть бути першими. Про це все я і спробую час від часу розповідати в цьому блозі. 

субота, 6 лютого 2016 р.

У Відень за 9 євро? Елементарно


Отже сьогодні розкажу вам, як добратись до Відня усього за 9 євро. Зараз компанія Ecolines проводить акцію, перші кілька квитків зі Львова до Кракова 120 грн можна придбати тут http://ecolines.ua/uk/

при грамотному співставленні цієї акції з акцією іншої автобусної компанії LuxExpress, яка проводить розпродаж квитків на свою нову лінію Варшава-Краків-Братислава-Відень, перші квитки по 19 злотих. Купуємо тут http://ticket.luxexpress.eu/ru/poezdku-raspisanija

Ми отримуємо подорож до Відня з відвідинами Кракова ціною усього 9 євро. Непогана ідея для бюджетної подорожі. В моєму прикладі квитки на 29 березня до Кракова і 30-го у Відень. У зворотньому напрямку буде точно так само, правда квітень у Еколайнса ще покищо закритий для купівлі квитків.