Саме з такою назвою вийшла книга Гуннара Гарфорса норвежця, який потрапив у книгу рекордів Гіннеса, як наймолодший мандрівник-любитель (мається на увазі, що мандри не є його спеціальністю, і подорожував він не звільняючись з роботи), який відвідав усі країни.
Як йому вдавалось не звільнятись з роботи? "У нас є п'ять тижнів оплачуваної відпустки, а також приблизно 2 тижні свят за рік, також вирішувати деякі робочі питання я міг дистанційно"
Одним з основних рецептів вдалих мандрів Гуннар називає посмішку. "Вас можуть раптово запросити на вечірку, чи в гори — згадує він свої поїздки. — Зараз я посміхаюсь набагато частіше, тому, що вірю в те, що це працює."
Про інші путівники норвежець відгукується : " Я ненавиджу їх, тому що вони зазвичай радять людям їхати в одні і ті ж місця, і часто навіть в одному і тому ж порядку, через це сервіс стає гіршим, ціни вищими, а ви будете оточені массою інших туристів. Якщо хочете отрмати унікальні враження, уникайте місць описаних в путівниках"
Підкорювач рекордів
Гарфорс став відомим у всьому світі вже у 2012, коли відвідав 5 країн на 5-ти континентах за один день, рекорд був встановлений на пару з Адріаном Беттервотером з Великобританії, в травні 2013 він відвідав останню зі 198 країн, і попав в книгу рекордів, як наймолодший мандрівник-любитель, який відвідав всі країни. А в 2014 році Гуннар з компанією двох друзів побував в 19-ти країнах за добу, це були : Греція, Болгарія, Косово, Македонія, Сербія, Боснія і Герцеговина, Хорватія, Словенія, Угорщина, Чехія, Словаччина, Австрія, Німеччина, Нідерланди, Бельгія, Люксембург, Франція, Швейцарія і Ліхтенштейн.Де взяти час?
Зараз Гуннару 40 років і він є президентом International DMB Advancement Group (компанія займається просуванням радіо та телебачення для мобільних телефонів). Першу подорож він здійснив у 17 років, тоді вони з другом відвідали 13 країн Європи. Однак далі пішли навчання та робота. І активно подорожувати Гарфорс розпочав аж у 2008 (в 33 роки), загорівшись ідеєю побувати у всіх країнах світу, вже за перший рік подорожей у норвежця на рахунку було 85 країн.Як йому вдавалось не звільнятись з роботи? "У нас є п'ять тижнів оплачуваної відпустки, а також приблизно 2 тижні свят за рік, також вирішувати деякі робочі питання я міг дистанційно"
Де взяти гроші?
Навіть маючи вільний час, залишається, ще питання грошей. Про це мандрівник говорить так: "Багато людей кажуть, що у них немає грошей, але вся справа в тому, щоб правильно розставляти пріорітети і бути відданим справі. Потрібно лише все спланувати. Можна ночувати у когось безкоштовно, використовуючи сайти типу couchsurfing.org, ви отримаєте не тільки безкоштовну ночівлю, а і безкоштовного гіда, а може і хороших друзів."Одним з основних рецептів вдалих мандрів Гуннар називає посмішку. "Вас можуть раптово запросити на вечірку, чи в гори — згадує він свої поїздки. — Зараз я посміхаюсь набагато частіше, тому, що вірю в те, що це працює."
Як у мене закінчились країни
Звичайно ж після закінчення своїх мандрів норвежець взявся за написання книги в яку зібрав всі свої дорожні замітки, а також радить, як спланувати свою подорож, які місця варто відвідати, що брати в дорогу, та приблизний бюджет.Про інші путівники норвежець відгукується : " Я ненавиджу їх, тому що вони зазвичай радять людям їхати в одні і ті ж місця, і часто навіть в одному і тому ж порядку, через це сервіс стає гіршим, ціни вищими, а ви будете оточені массою інших туристів. Якщо хочете отрмати унікальні враження, уникайте місць описаних в путівниках"
Ще кілька порад від Гуннара Гарфорса
- Ви можете подорожувати навіть без відпустки, використовуйте будь-яку можливість, вихідні, чи свята.
- Мандруйте ТІЛЬКИ з ручною поклажею. Так ви потратите меньше часу та грошей. Подорожуючи без речей ви будете виглядати як місцевий, а не як турист з величезними валізами, який всім заважає. Також ви станете спокійнішим та гнучкішим
- Використовуйте всі сидячі місця в якості ліжка. Спіть в літаку, автобусі, катері, поїзді — де завгодно. Так ви зекономите на проживанні.
- Скоріше за все ви будете мандрувати з пересадками. Замість того, щоб сидіти в аеропорту, прогуляйтесь по тій країні в якій ви опинились, можливо, вона сподобається вам навіть більше, ніж та в яку ви летите.
- Майте 2 паспорти. Багато країн дозволяють це, якщо ви можете доказати, що у вас є в цьому потреба. Це дозволить вам подорожувати з одним паспортом, доки інший очікує на візу.
Немає коментарів:
Дописати коментар